Beykoz kedi kuaförü ve köpek kuaförü evcil havyalarınız için en iyi bakım merkezidir. Önceden hayvanların bakımını veterinerler yaparlardı. Günümüzde ise pet kuaförleri giderek çoğalmaktadır. Alanında uzman personeller eşliğinde evcil hayvanlarınızın cinsine ve türüne göre yıkama, tıraş, tırnak kesimi gibi hizmetler verilmektedir. Pet kuaförleri hem evcil hayvanlar için hem de evcil hayvan sahipleri için ideal merkezlerdir.

Kedi, Köpek Yıkama Hizmeti

Konu banyo olunca çok basit bir işlem denilebilir ancak göründüğü kadar basit olmayabilir. Evcil hayvanlara banyo yaptırırken onların ürkmemesi sağlamanız gerekir. Sağlıklı şartlar altında evcil hayvanlara uygun şampuanlar ile yıkanılması gerekir. Bunun için Pet kuaförler alanında uzman ekibiyle evcil hayvanlarınızın yıkama ve bakım işlerini titizlik ile yapmaktadır.

Hayvan bakımı için üretilmiş şampuanlar köpeğin cinsine, tüyüne ve tüy rengine göre seçilmelidir. Bu sorun önemsiz görünebilir, ancak hayvanları yıkadıktan sonra ciltleri kurur, bu nedenle doğru nemlendirici şampuanı seçmelisiniz. Beykoz kedi kuaförü ve köpek kuaförü bu konuda en iyi şampuanlar ile evcil hayvanınızın cinsine göre yıkama işlemi yapmaktadır.

Kulak içini ve geçişini temizlemek ve özellikle işitme kanalındaki tüyleri almak gereklidir. Bunu evcil hayvan sahiplerinin çoğu bilmez ama alanında uzman olan Beykoz Kedi Kuaförü ve Köpek Kuaförü ile detaylı yıkama ve temizlik işlemi yapılır. Banyo yaparken evcil hayvanın anal kesesini temizlemek önemlidir.  Yıkadıktan sonra cildi kurutmak için kurutma yöntemi kullanılmaz. Yöntem, kurutulacak hayvanın cinsine ve türüne göre seçilmelidir.

Bu uygulama sırasında tırnaklar da uygun ölçüde kesilebilir. Bunu duştan sonra yapmak çok faydalıdır. Çünkü herkes gibi banyodan sonra tırnaklar yumuşayacağı için daha kolay kesilebilir.  Banyodan sonra tüyünü düzgün bir şekilde fırçalanır.  Yıkanmadan önce ve sonra hayvana ödül olarak mama verilir

Pet Kuaför Ne Zaman Tercih Edilmeli

Evde yaşayan orta boy kedi ve köpekler genellikle yaz ve kış aylarında tüy dökmeye başlar. Bu aylarda kürk dökülmek yerine karışacağı için bir evcil hayvan bakıcısına ihtiyacınız olacak. Bu dönemlerde hayvanın derisi tıraştan sonra nefes alacağı için mantar, egzama gibi deri hastalıklarının önüne geçilmiş olur ve hayvanın psikolojisi çok mutlu olur.

Özellikle yaz aylarına girerken çok tüylü hayvanları tıraş ederken dikkatli olunmalıdır. Hayvanları tıraş etmek aynı zamanda ev ortamında tüy dökülmesini azaltacak ve bakımını sizin için kolaylaştıracaktır. Siz ve kediniz, köpeğiniz de mutlu olacaksınız.

Evcil hayvan tıraşı hakkında bir bilginiz yoksa kesinlik yapmaya kalkışmayın. Böyle bir durumda evcil hayvanınıza zarar verebilirsiniz. Evcil hayvan tıraşı için alanında uzman olan Beykoz Kedi Kuaförü ve Köpek Kuaförü salonunu tercih edebilirsiniz. Evcil hayvanınızın cinsine ve türüne göre tıraş modelleri yapılır. Dilerseniz kendinizde bir model belirleyebilirsiniz.

Hayvan Tıraşı Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Evcil hayvan bakımının yapıldığı yerler, hayvan tımarından önce ve sonra; Cilt kontrolü kalifiye bir pet kuaförü tarafından yapılmalıdır. Tıraş öncesi belirgin olmayan cilt yaraları veya parazitler tıraş sonrasında daha net tespit edileceğinden gerekli muayene yapılmalıdır.

Hayvanın başka sağlık sorunları, muhtemelen psikolojik sorunları olup olmadığı, sedasyona nasıl tepki verdiği, kalifiye bir kuaför tarafından kontrol edilmelidir.Özellikle ilk kez çalışacağınız kuaför ise bu konuda dikkatli olmanızı tavsiye ederiz.

Pet kuaför kontrollü bir uygulama her yönden en iyisi olmalıdır. Tıraş makinesinin pozisyonunu ve yaklaşımını öğrendikten sonra, bir güven ilişkisi kurulduğundan önümüzdeki günlerde daha rahat olabilirsiniz. Hayvanları tıraş ederken kılların tipine ve dokusuna bağlı olarak makas veya jilet kullanılabilir.

Bazı durumlarda hayvanlar makinenin gürültüsünden ve titreşiminden korkarlar. Evcil hayvan sahipleri bu konuda titiz davranmalıdır. Makas genellikle daha büyük hayvanlarda daha pahalı olabilir. Beykoz kedi kuaförü ve köpek kuaförü salonunda hem makas hem de makine tıraşı yapılmaktadır.

Beykoz Kedi Kuaförü ve Köpek Kuaförü Fiyatları

Tıraş fiyatları değişkendir. Tıraş yapılacak hayvanın cinsine ve türüne göre fiyatlar değişir. Evcil hayvanınızın yıkama, tırnak kesimi ve tıraş işlemlerini aynı anda yaptırırsanız bu ekonomik açıdan daha uygundur. Beykoz Kedi Kuaförü ve Köpek Kuaförü tarafından sunulan hizmetler sonunda vermiş olduğunuz paranın karşılığını fazlası ile alırsınız.

Evcil hayvana birçok kişi sahip olmak ister ancak evcil hayvanın bakımı birçok insana zor gelmektedir. Ev ortamında hayvanları tıraş etmek, yıkamak, tırnak kesmek zor olabilir. Pet kuaförleri ise evcil hayvan sahiplerinin işlerini kolaylaştırmaktadır.  Düzenli olarak pet kuaförüne evcil hayvanlarınızın bakımını yaptırabilirsiniz. Bu durumdan evcil hayvanlarınız da çok memnun olacaktır.

Kaliteli hizmet için Beykoz Kedi Kuaförü ve Köpek Kuaförü 

Evcil hayvanlarda insanlar gibi bakım isterler. Bakımları yapılan hayvanlar daha mutlu ve sağlıklı yaşarlar. Bakımı yapılmayan kedi ve köpekler etrafındaki insanlar içinde sağlık yönünden tehdit oluşturabilir. Bu nedenle evcil hayvanlarınızın düzenli olarak bakımını yaptırmalısınız. Beykoz kedi kuaförü ve köpek kuaförü, evcil hayvan bakımında kaliteli hizmeti ve uygun fiyatları ile çokça tercih edilmektedir. Firmamızdan bu konuda hizmet alabilirsiniz