köpek makas trası

Köpek makas tıraşı; Köpekler yıllardır sahipleri ile evde yaşıyor. Ayrıca zaman zaman bakım işlemleri ve temizliğinin dikkatli bir şekilde yapılması gerekir. Tüy bakımı, tüm canlılar ve köpek dostlarımız için en önemli konulardan biridir. Bu işlemlerin gerçekleştirilmesi ve sağlıklı bir ortamın sağlanması için köpek dostlarımızın özellikle belirli mevsimlerde pet kuaförlerinin yardımına güvenmeleri gerekmektedir.

İlkbahar aylarına genellikle tüm köpekler için tüy dökme ayları denir. Hava durumuna bağlı olarak yaz aylarına geçiş yaparlar ve ilkbaharda kış aylarının yoğun ve sert tüylerini dökerek yerlerini daha ince, daha seyrek tüylere bırakırlar. Bu durumla birlikte evde baktığınız tüylü dostlarınızın sağlığı için hiç iyi olmayacaktır

Pet kuaförlerinde yapılan köpek makas tıraşı cinse göre değişir. Uzun tüylü köpeklerin en sevdiği tıraşlardan biri de köpek makas tıraşıdır. Makasla tıraş olmak için önce köpeklerin tüy yapısına ve tipine bakarak yapılmalıdır. Genel olarak, evcil köpekler ve uzun tüylü köpekler için, soğuk ve sıcaktan korunmak için köpekler makasla tıraş edilir. Köpeklerde makasla tıraş olmak, dökülen tüylerin alınması ve kaliteli tüy yapısı için oldukça uygundur.

Köpekler Makasla Nasıl Tıraş Edilir?

Köpek makas tıraşı için önce köpeklerin tüy yapısını bilmelisiniz. Bu tip tıraş oldukça zor ve zaman alıcı bir işlem olduğu için pet berberi olarak araştırma yaparak arkadaşınızın sürecini takip etmeniz daha doğru olur. Tıraşa başlamadan önce köpeğin tüyünü kaba bir şekilde kesmelisiniz. Fazla ve uzun tüyler kesilir ve köpeğin vücut orantıları sağlanır. Köpek tıraş işlemi tamamlandıktan sonra köpeğinizi yıkamanız gerekir. Eğer köpek tıraşı hakkında bilginiz yoksa pet kuaförüne götürmeniz köpeğiniz için daha iyi olacaktır.

Sıkışan ve görünmeyen uzun tüyler için Köpek makas tıraşı ideal tıraş şeklidir. Şampuanlama işleminden sonra ıslak saçlar kurutulur. Bu süreçte banyo yaptırmak sağlıklı bir tıraş için gereklidir. Islak tüylere makas tıraşı yapılmaz. Gerçekten de tüyün kesilen kısmı tamamen orantısız olacaktır. Köpekler için gerekli tüm işlemler tek pakette tüm evcil hayvan bakım merkezlerinde mevcuttur. Köpek kuaförleri tıraş işlemlerini uzman ekiplerce yapmaktadır. Pet kuaföre gitmek hem köpekleri hem de köpek sahiplerini mutlu edecektir.

Dostunuzun hem estetik hem de sağlık açısından daha doğru bir tıraş işlemi için pet kuaför desteği gereklidir. Bir köpeği tıraş etmenin en büyük sorunlarından biri köpeğinizin cinsidir. İri, kısa tüylü bir dostunuz varsa tıraş köpekleri için model olarak uygun olmayacaktır.

Köpek Tıraş Olurken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Köpek makas tıraşı için önce köpeklerin tüy yapısına uygun bir tıraş planı seçmelisiniz. Öncelikle köpeğin uzun tüylerinin kaba kesim denilen kesikler halinde tarandığından emin olmalısınız. Keçe denilen tüy dolanmaları var ise mutlaka fırça ve tarak ile işlemi yapılarak açılmalıdır. Aksi takdirde taramadan yapılan köpek makas tıraşı görünüşte çok çirkin ve orantısız olacaktır. Tüylerin tamamen aynı yönde olmasına ve her tüyün aynı uzunlukta kesilmesine dikkat etmek gerekir. Bu işlemler ev ortamları için uygun değildir. Size en yakın pet kuaförüne köpeğinizi götürerek doğru ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Köpek Makas Tıraşı Modelleri

Köpek dostlarınız tıraş olurken harika görünmeleri için birçok köpek makas tıraşı modeli bulunmaktadır. Köpek makası tıraşı modelleri köpeğinizin cinsine ve büyüklüğüne göre değişiklik göstermektedir. Köpek ırkları genel olarak farklı göründüğü için her ırkın kendine has bir tıraş stili vardır. En iyi köpek makas tıraşı için köpeğinizi pet kuaförüne götürerek kaliteli hizmet alabilirsiniz.