kedi makas trası

Kedi Makas Tıraşı, beslediğimiz ve birlikte yaşadığımız tüm kediler için belirli zamanlarda yapılması gereken bir tımar işlemidir. Kedinizi tıraş etmek, arkadaşınızı ilk evlat edindiğinizde veya tüyleri çok uzadığında yapılması gereken bir tüy bakım rutinidir. Bu bakımın doğru zamanda ve en doğru şekilde yapılması dostumuza daha iyi bir yaşam kalitesi sağlarken profesyonel kedi bakım yardımından faydalanacaktır. Kedi bakım rutininin, yiyecek eksikliği nedeniyle stres ve aşırı tüy dökülmesini içeren değişen mevsimlerde yapıldığından emin olmalıyız.

Tüy sorunları onları her zaman rahatsız eder. Bu gibi durumlarda evcil hayvan kuaförlerinden profesyonel yardım almak ve kedileri doğru şekilde tıraş etmek her zaman onların daha sağlıklı kalmasına yardımcı olacaktır. Zamanı geldiğinde, kedinin kürkünü mümkün olan en sağlıklı şekilde tıraş etmek gibi, kesinlikle daha uzun yaşamalarına yardımcı olacaktır. Özellikle tüy dökümü sağlıkları için çok zararlıdır, ayrıca başıboş tüyleri yalayıp karınlarına sokarlar. Bu gibi durumlarda kedinizi tıraş ederek bu sorunlardan kurtulabilirsiniz.

Kedi Makas Tıraşı

Kedi Makas Tıraşı, tipik olarak uzun tüylü kedi ırklarında yapılan tıraş işlemlerinden biridir. Kedi makası ile arkadaşlarımız daha estetik bir görünüme kavuşuyor. Uzun tüylü cins daha estetik bir yapıya sahiptir ve çekici bir kedi ile daha iyi bir görünüme kavuşur. Özellikle yaşadığınız soruna bağlı olarak tüy dökülmesi gibi bir durumda tıraş olmak bir öncelik olmamalıdır.

Arkadaşlarımızın ilişkilerinde doğru kedi tıraş modelini seçmeleri sağlıkları için de oldukça önemlidir. Özellikle yavru kediler için Kedi Makas Tıraşı ve makineli tıraş gibi seçenekler çok dikkatli seçilmelidir.

 Kedi Makine Tıraşı

Kedi tıraşı, özellikle ilkbahar ve sonbaharda çok tüy döktüğü için arkadaşımız için bir işlemdir. Kedi tıraşı genellikle kısa tüylü ya da tımarı yapılmamış uzun tüylü kediler için kullanılır. Kedi makine tıraşı dostlarımızın her zaman en sağlıklı ve en rahat tüylere sahip olduğu tıraş tercihidir. Tıraş normal bir makine ile yapılmayacak, kediler için özel olarak tasarlanmış bir makine ile tıraş olunacaktır. Bu işlemler profesyonel yardım alınarak yapılırsa daha konforlu ve kaliteli bir hayat yaşanacaktır. Genel olarak kediler ele alınmayı sevmeyen canlılardır. Tırnak kesme veya yıkama gibi aktiviteler için evcil hayvan bakım merkezi tercih edilmelidir

Bir Kedi Nasıl Tıraş Edilir?

Bir kediyi tıraş etmek, bilmiyorsanız çok zor bir işlemdir. Ayrıca daha sağlıklı ve daha rahat kalmak için tıraş işlemlerinin yapılması çok önemlidir. Arkadaşlarımızın belirli mevsimlerde yaşadıkları tüy dökülmesi sorunu, ileride ev ortamlarına ve kendi sağlıklarına zarar vermektedir. Tüy bakımını Kedi Makas Tıraşı ile tamamlamak ev ortamı için de oldukça faydalı olacaktır. Kedinizi tıraş etmek için profesyonel yardım almak en doğru kararlardan biri olacaktır. Çünkü kediler tıraş gibi işlemlerden hoşlanmazlar ve özellikle anestezi olmayan işlemler için mutlaka bir uzmandan yardım almalısınız. Evde yapılması zor olan kedi tıraşı ancak profesyoneller tarafından sağlıklı bir şekilde yapılabilir.

 Bir Kedi Nasıl Tıraş Edilir?

Bir kedi tıraşı yaparken göz önünde bulundurulması gereken birçok faktör vardır. Bir kediyi tıraş etmek oldukça zordur, bir köpekten çok farklıdır. Öncelikle Kedi Makas Tıraşı için iki kişi bulunmalıdır. Ayrıca arkadaşlarımızın sağlıklı olması için uyuyan kediyi tıraş etmeden yapılması gereken işlemlerden biridir. Özellikle bahar havalarında ya da stresten dolayı tüy dökümü, kedilerimizi her zaman tıraş etmeye zorlar. Dökülme, yeme bozuklukları veya psikolojik dökülme nedeniyle olduğu kadar sadece mevsimseldir. Bir kediyi kolayca tıraş etmek onu birçok hastalıktan korur.

Özellikle dökülen tüylerini yalayarak temizledikleri için bu gibi durumlarda hızla karın ağrısı çekerler ve kusmaya başlarlar. Bu tür durumlar sağlıklarını büyük ölçüde etkiler ve rahatsız bir yaşam sürmelerine neden olur. Bir kediyi evde profesyonel yardım almadan veya profesyonel ekipman kullanmadan tıraş etmek çok zararlıdır.