Bakırköy kedi ve köpek kuaförü; Evcil hayvanlar için tırnak bakımı, vücut temizliği, pedikür, kırpma ve tarama, banyo, kurutma ve kurutma gibi hizmetler sunan bir yerdir. Evlerimizde beslediğimiz hayvanların sağlığı, konforu ve güzelliği için düzenli olarak kuaförlük hizmetlerinden faydalanmaları gerekmektedir.

Yoğun bir programınız olduğunda, onları temizlemek ve sürdürmek için yeterince zaman harcamayabilirsiniz. İyi bir evcil hayvan kuaförü bu yükü sizin için hafifletmeye yardımcı olacaktır. Böylece siz ve tüylü dostlarınız rahat edeceksiniz.

Pet Kuaför Hangi Hizmetleri Vermektedir?

Evcil hayvanınızın bakıma ihtiyacı olduğunda profesyonel bir pet kuaförüne yaptırabilirsiniz. Özel banyolarda tüy şekillendirmeden tüy yıkamaya kadar her şey Bakırköy kedi ve köpek kuaförü salonlarında yapılmaktadır. Pet kuaförünün sunduğu başlıca hizmetler şu şekilde sıralanabilir:

Bakırköy kedi ve köpek kuaförü tüylü dostlarınızın model kesimini yapmaktadır. Makine ve makas tıraşı tüy kesimi seçenekleridir. Tüy kesimi köpeğin ve kedinin cinsine ve türüne göre değişebilmektedir. Pet kuaförleri kesim sırasına hijyenik ortam oluşturur. Evcil hayvanlarının canlarının yanmaması için tıraş işlemi sırasında dikkatli ve özenli davranırlar.

Tırnak Kesme ve Tırnak Bakımı

Tüm hayvanların düzenli olarak tırnak kesmeye ihtiyacı vardır. Bu özellikle ev eşyalarına zarar veren ve insanları kaşıma alışkanlığı olan hayvanlar için önemlidir. Tırnak kesme, törpüleme ve manikür hizmetleri sayesinde ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılanır.

Kedilerin, köpeklerin tıpkı bizim gibi uzun tırnakları vardır. Hayatları boyunca büyümeye devam ederler. Köpeğin pençe uzunluğu ideal boyutta olmalıdır. Çünkü sert yüzeylerde yürürken ve tırmanırken tırnaklarından destek alırlar. Bakırköy kedi ve köpek kuaförü tırnak kesimi konusunda hizmet vermektedirElektrikli tıraş makinesiyle tıraş olmak genellikle tüy dökülmesini önlemenin en etkili yoludur. Makaslı Tıraş, kılların daha uzun süre bırakıldığı ve daha estetik bir görünüm sağladığı bir tıraş şeklidir.

Kedi ve Köpek Banyosu

Bakırköy Kedi ve Köpek Kuaförü tarafından sunulan bir diğer hizmet evcil hayvanların yıkanmasıdır.  Banyo: Bazen sevimli arkadaşınızın üzerine zehirli maddeler dökülebilir. Dışarıda yürürken kir içeri girip onu kirletebilir. Bu durumlarda durulama yapmanız gerekir. Pet kuaförleri hayvanları tamamen dermatolojik olarak formüle edilmiş şampuanlar ve malzemelerle yıkar, ardından titizlikle kurutur.

Evcil hayvanınızın cinsine, tüyüne ve cilt yapısına uygun şampuanlarla yıkanması gerekir.  Yavru köpeklere banyo yaptırmak daha faydalıdır ve daha kolaydır. Çünkü yavru köpekler duşta veya lavaboda rahatlıkla yıkayabilir. Bu nedenle daha büyük ırklar için farklı materyallere ihtiyaç duyulabilir.

Ev ortamında bunu yapmak zor olabilir. bu nedenle pet kuaföre götürmek hem evcil hayvan sahiplerini hem de evcil hayvanları mutlu edecektir. Bakırköy kedi ve köpek kuaförü, göz ve kulak temizleme, farklı aksesuarlarla süsleme, köpük banyosu gibi özel hizmetler de vermektedir.

Pet Kuaför Nasıl Seçilir?

Bakmakta olduğunuz hayvanı deneyimli ve güvenilir bir yere vermek istiyorsunuz. İşte dikkat etmeniz gereken bazı şeyler:

  • Kuaförler evcil hayvanlara nasıl davranılacağını bilmeli, sabırlı ve nazik olmalıdır. Sert bir tavır sergilerlerse bakımı zorlaşacak ve insanlara olan güvenini kaybedip daha saldırgan bir hayvana dönüşebileceklerdir.
  • Hizmetler dezenfekte ve steril bir ortamda sunulmalı, hijyenik olmayan malzeme ve ekipman kullanılmamalıdır.
  •  Referansları olmalı, şirket web sitesine sahip olmalıdır.
  • Her hizmetin içeriğine ilişkin ayrıntılar sağlanmalıdır.
  • Tüm tıraş stilleri ve kozmetik ürünleri tüm evcil hayvanlar için uygun değildir. Bu nedenle kuaförlerin hangi yöntem ve ürünleri kullanacaklarını bilmeleri gerekir. Aksi halde tüy dökülmesi ve çeşitli sağlık sorunları gelişebilir.

Seçtiğiniz kuaförde yapılan işlemleri kontrol etme yetkisine sahip olmalısınız. Sevgili dostlarınız tıraş olurken veya duş alırken onunla birlikte olmak isteyebilirsiniz. Bu seçeneğe sahip olmalısınız veya kamerayı kullanarak dışarıdan görüntülemenize izin verilmelidir. Tamamen şeffaf ve güvenilir hizmet ilkesiyle çalışan kuaför salonlarını tercih etmelisiniz.

Bakırköy Kedi ve Köpek Kuaförü tarafından yapılan tıraş İşlemlerinde anestezi yapılmaz ve ilaç verilmez. Bu durum Evcil hayvanınızı hasta edebilir.  Kullanılan kurutma ekipmanının türü de önemlidir. Bazı hayvanlar kurutucuya aşırı tepki verir. Hatta kalp krizi veya nöbet geçirebilir. Makinenin gürültüsüne ve sıcaklığına dikkat edilmelidir.

Pet Kuaför Nedir

Pet kuaför, İngilizce “pet” kelimesi ile bakım işlemlerinin uygulandığı “kuaför” kelimelerinin birleşmesinden oluşmuş olup, kelime anlamı olarak “işçi”, evcil hayvan tüyü anlamına gelmektedir. Evcil hayvan kuaförleri, kedi ve köpek gibi evde bakıma ihtiyaç duyan evcil hayvanları yıkar, düzeltir ve tarar.

Evde bakıldığı zaman tıraş ve tırnak kesme gibi düzenli bakım gerektiren evcil hayvanlar. Tıraş, ev ve evcil hayvanların sağlığı ve esenliği için hayati önem taşır. Bu nedenle özellikle pet severler olmak üzere alanında iyi olan pet kuaförlerine yönelirler. Hizmeti güvenli bir şekilde alıyorlar.

Günümüzde popüler hale gelen pet kuaförlerine olan ilgi her geçen gün daha da artmaktadır. İnsanlar gibi hayvanlarında bakıma ihtiyacı olduğunu unutmamak gerekir. Firmamızdan bu konuda hizmet alabilirsiniz.