kedivekopekkuaforu

Kediler ve köpekler, kürkleri sıcak ve estetik olduğu için genellikle uzun tüylere sahiptir. Kediler ve köpekler için tıraş işlemi, hayvanın türüne bağlı olarak biraz değişebilse de çoğunlukla aynıdır. Günümüzde bu işlemleri köpek ve kedi kuaförü uzman ekipleriyle yapmaktadır.

Kedi ve Köpek Tıraşı

Çoğu kedi ve köpek, gençken kısa tüylere sahiptir ve yaşlandıkça yavaş yavaş uzun kürke dönüşür. Bu nedenle birçok evcil hayvanın tüyleri yavru kedi kadar kısa, yetişkinken ise uzun tüyleri vardır. Sahipler, genellikle kürkleriyle ilgili sağlık sorunları olduğunda veya belirli bir şekilde görünmelerini istediklerinde evcil hayvanlarını tıraş ederler. Eğer tıraş konusunda yeterli bilgiye sahip değilseniz evcil hayvanınızın sağlığı için mutlaka köpek ve kedi kuaförü gibi uzmanlardan yardım almanız gerekir. Bazı evcil hayvanların, kedi veya köpeklerin ağızlarındaki kürkten kaynaklanan alerji reaksiyonları nedeniyle tıraş olmaları gerekir.

Tıraş İşlemi Dikkatli Olmalısınız

Evcil hayvanınızı cildini çok fazla kesmeyecek şekilde tıraş etmeniz gerekecektir. Ayrıca evcil hayvanınızı tıraş ederken ılık su kullanmalısınız, böylece tıraş bıçakları cildini çok derinden kesmesin. Evcil hayvanınızın bir hayvan parkından şık ve güzel görünmesini istiyorsanız, evcil hayvanınızın cildinde hiçbir kesik olmaması için tıraş işlemi sırasında ekstra dikkat etmeniz gerekecektir. Her ikisi de benzer vücut yapılarına sahip memeliler olduğundan, kediniz ve köpeğiniz için tıraş işlemi benzerdir. Kedi ve köpekler için makas ve makine tıraşı yaygındır.

Makas tıraşı daha makine tıraşına göre daha uzun sürmektedir. Makine tıraşı ise biraz daha dikkat gerektiren bir işlemdir. Evcil hayvanın ilk önce makine sesine alışması gerekir. Aksi takdirde hayvan ürkebilir ve tıraş işlemini zora sokabilir. Tıraş yapayım derken evcil hayvanınıza zarar verebilirsiniz. Bu işlemi köpek ve kedi kuaförü uzman ekibiyle yapmaktadır. İlk önce evcil hayvan ortama alıştırılır ve dikkatli şekilde tüyleri tıraş edilir. Ayrıca tıraş işlemlerinin yanında yıkama hizmeti de sunulmaktadır. Bu işlem evcil hayvanınızın oldukça hoşuna gidecektir.

Evcil Hayvanlar İçin Kedi ve Köpek Kuaförü

Tıraşlı hayvanlar sevimli görünebilse de kısa tüylü kedi ve köpekler, uzun tüylü olanlardan daha sıcak hissetme eğilimindedir. Çünkü vücutları ile etraflarındaki hava arasında daha az yalıtım vardır. yani düzenli olarak evcil hayvanınızın tıraş edilmesi gerekir. Günümüzde evcil hayvanların sayısı giderek artıyor. Bu alanda köpek ve kedi kuaförü sayısı da aynı oranda artmaktadır. Evcil hayvanlarında insanlar gibi düzenli olarak bakıma ihtiyaç duyarlar. Ayrıca evcil hayvanların tüyleri kesilmezse insan sağlığını da tehdit edebilir.

Köpek ve kedi kuaförü, kedi ve köpeklerin tüm rutin bakımlarını yapan uzman merkezdir. Köpekler ve kediler uzun zamandır en çok beslenen evcil hayvanlardır, bu nedenle belirli zamanlarda bakılmaları gerekir. Özellikle stres veya yeme bozuklukları nedeniyle tüyleri dökülen köpek ve kedilerin bakım için Pet Kuaför merkezine gitmesi gerekmektedir.

Kedi, Köpek Kuaförü Neden Önemlidir?

Pet kuaför salonları, sağlıklı bir yaşam ve gelecek için dostlarınız için büyük önem taşımaktadır. Tüm köpek ve kedi bakımı en iyi profesyonel ekip arkadaşları ile yapılır. Kedi ve köpek tıraş modelleri evcil hayvanın cinsine göre belirlenir. Köpek ve kedi kuaförlerinde sadece tıraş işlemi yapılmaz. Evcil hayvanların tırnak kesimi, tüy bakımı, yıkama hizmetleri de verilir. Evcil hayvan bakımı için zamanınız olmayabilir. Bu duruma da evcil hayvanlarınızı uzman pet kuaförlerine götürebilirsiniz.

Evcil hayvanlarınızın sağlığı için düzenli bakım gereklidir. Sadık dostlarınızın ve kendi sağlığınız için düzenli bakımlarını yaptırmalısınız. Bu anlamda köpek ve kedi kuaförleri hizmetlerinden yararlanabilirsiniz